Otonom Servis Robotları

Otonom Servis Robotları

Otonom servis robotları; restoran, kafeterya, otel, mağaza gibi perakende ve hizmet sektörlerinde tekrar eden işleri üstlenerek müşteri karşılamadan refakat hizmetine kadar müşterin talep ettiği ürün veya hizmetleri servis ederek iş gücü kazanımı sağlarken, özellikle şehir hastaneleri ve büyük sağlık kuruluşlarında ise yatan hasta ilaç servisinden doküman ve evrak teslimine kadar birçok görevi yerine getirebiliyorlar.

Akıllı Servis, Akıllı Perakende, Akıllı Üretim

Akıllı/ Otonom hizmet robotları hastaneler, restoranlar ve oteller gibi alanlarda resepsiyon, rezervasyon sorgulama ve misafir yönlendirme gibi görevlerde insanlara aktif olarak yardım etmesi yönünde önemli ilerlemeler kaydediyor.

Maliyetleri Düşürün

Otonom Servis / Hizmet Robotları işe alım, eğitim, yanlış teslimat, yetersiz kapasite, değişen iş tanımları ve iyileştirme gibi maliyet arttırıcı unsurların yanı sıra değişen müşteri taleplerinden doğacak maliyetleri de ortadan kaldırarak toplam maliyeti önemli ölçüde azaltıyor.

Müşteri Deneyimini İyileştirin

Yüz tanıma ile ziyaretçileri otomatik olarak tanıma, insani ve sempatik bir ses tonuyla karşılama, akıllı hizmetlerde öncelik etiketlemesi yapma, soru yanıtlama, ekran üzerinden mönü gösterimi ve yemek seçimine varana kadar her noktada hizmet kalitesini ve verimliliği arttırarak markaların imajını güçlendiriyor.

Çalışan personeli tamamlayacak şekilde konumlanan bir çok hizmet robotu, yemek alanlarına servis yapabiliyor, müşteriler, masa ve sandalyeler arasında kirli bulaşıkları mutfağa götürebiliyor.

Benzersiz Bir Deneyim Sunun

Otonom Servis / Hizmet Robotları müşterileriniz için benzersiz bir deneyim sunmanıza olanak tanır. Doğum günü modu özelliğiyle, özel arka plan müziği eşliğinde misafirlerinin doğum gününü kutlayabilen otonom hizmet robotları, onlara pasta veya hediyeler getirebiliyor. Sevimli, gülümseyen kedi görünümüyle özellikle çocukların gözdesi olan bu robotların ifadesi konuşma sırasında değişiyor. Özel misafirlerin kulaklarına ve alnına dokunmak suretiyle etkileşim kurmalarına izin veren akıllı robotlar aynı zamanda birden fazla dilde konuşarak benzersiz bir etkileşim sunuyor.

Verimliliği Arttırın

Temassız ve güvenli teslimat sunan Otonom Servis / Hizmet Robotları tek seferde birden fazla masaya yemek servis yapabilen, misafirlere rezerve ettikleri masaya kadar eşlik edebilen, bazı modellerinde 50 kilograma kadar yük taşıyabilen akıllı servis robotları, self servis içecekleri ve tatlıları sesli olarak önerebiliyor. Yıkanacak bulaşıkları toplayarak, tabak iade noktasına ya da bulaşıkhaneye götürebilen servis robotları, 3 boyutlu engel kaçınma teknolojisiyle güvenli hizmet sunuyor. Dar alanlarda veya sıkışık ortamlarda kolayca dolaşabilen akıllı servis robotları engellerle karşılaştığında 0,5 saniye kadar kısa bir yanıt süresiyle engelleri algılayarak, durabiliyorlar.

AKILLI SERVİS / HİZMET ROBOTU GENEL ÖZELLİKLERİ

 • Akıllı haritalama sistemi ile insansız çalışma
 • Hareketli nesnelerin bulunduğu ortamlarda dahi çarpma koruma
 • Otonom gezinme özelliği
 • Birimler arasında; gizli evrak taşıma, kilitli bölme
 • Yiyecek, içecek veya ilaç taşıma
 • Sipariş alma ve teslim etme
 • Şarj/güç dengesine göre çalışmalarını planlama
 • Ateş ölçer veya soğutucu bölüm eklenebilme
 • Hijyenik, temassız hizmet
 • Çok dilli sesli konuşma
 • Kablosuz kumanda edilebilme özelliği ile anlık görevlendirilebilme