Depo Yönetim Sistemi

RFID Depo Yönetim Sistemi Nedir?

RFID Depo Yönetim Sistemi: depo süreçlerinizi optimize ederek hızlandırır. Kayıp kaçak ve hata oranlarını sıfıra indirmeyi amaçlar. RFID ve barkod teknolojisinden faydalanır.

  • Depolarınızda kayıp / kaçak oranını azaltın.

Mobisis Teknoloji Depo Yönetim Sistemi

Tüm depo süreçlerinizi otomatikleştiriyoruz. Sevkiyattan siparişe, son kullanma tarihi takibinden ürün sayımına kadar takip etmeniz gereken kritik bilgiler elinizin altında.

Nasıl çalışır?

Sistem, deponuza giriş yapılacak her varlığın RFID etiketi ile etiketlenmesi ve bu etiketlerin sabit RFID okuyucu antenleri vasıtasıyla takip edilmesi prensibi sayesinde çalışır.

RFID Etiket ve Tag
Okuyucu ve Anten
RFID El Terminali ve Kızak
Endüstriyel Yazıcı ve Mobil Yazıcı
  • Ürün giriş tarihi sorgulama
  • Gelen sipariş doğrulama
  • Gelen sipariş istifleme alanı önerme
  • Son kullanma tarihi geçen ürün uyarısı
  • Sevkiyat sayı doğrulama
  • Sevkiyat ürün doğrulama
  • Hızlı depo sayımı
  • Ürün konumu bulma

RFID Gate sistemi

Mobisis Teknoloji Depo Takip Otomasyon sistemi ERP sistemleriniz ile entegre çalışabilmektedir.

Sistem girişi yapılan ürünlerin listesini kullanılan ERP den online olarak çeker. Sistem ERP den çektiği ürün bilgileri ile etiketleme yapılan ürün bilgilerini karşılaştırarak siparişinizin eksik gelmesi halinde uyarı vererek raporlama sunar. Depo Yönetim Sistemimiz malzeme grupları ve kodlarına göre ürünün saklanacağı depo alanlarını kullanıcıya gösterir. Ürünler bırakıldığında teyit isteme opsiyonu. Neyin nereye istifleneceğini önerdiği gibi nerede istiflendiğini de hafızasına alır. FIFO, LIFO süreçleri sistem içerisinde entegredir. Aynı ürün grubu içerisinde öncelik verilen ürünlerden çıkışını sağlayabilirsiniz.

RFID el terminalleri ve kızaklı okuyucular

Mobisis Depo Yönetim Sistemi, çıkışı yapılan ürünlerin listesini kullanılan ERP yazılımından online olarak çeker. Ürünleri RFID kapı içerisinden geçirerek sayımını saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Sayım son derece hızlı ve rahat yapılmaktadır. Sayım sırasında ürünleri tip ve adetlerini gruplara ayırabilirsiniz. Adet lokasyon bilgileri de eş zamanlı kontrol edebilirsiniz.

RFID El terminali ile depo ürün sayımı

Mobisis Teknoloji, Türkiye genelinde bir çok sektör için RFID depo yönetim projeleri geliştirmiştir. Her markanın kendine özgü ve benzersiz gereksinimlerine karşılık uygun çözümler sunuyoruz.

Uzmanlarımız, doğru otomasyon seviyesini bulmanız için sizinle yakın işbirliği içinde çalışır.