Güneş Enerjisi Panelleri

TEMİZ ENERJİYE GEÇİŞİ HIZLANDIRIYORUZ!

Kolay erişilebilir yüksek verimli Güneş Enerjisi Panelleri ile enerji üretimi kaynaklı çevre kirliliğini en aza indirme vizyonu ile çalışıyor, daima daha iyisini hedefliyoruz. Dijital Dönüşüm Süreçlerinizi Sürdürülebilirlik Odağında Gerçekleştiriyoruz.

Son Teknoloji İle Maksimum Verim Farkını Yașayın!

En yeni teknolojileri birleştirerek geliştirdiğimiz üretim ve hassas kalite kontrol süreçleri ile sizler için yüksek verimli ve daha uzun ömürlü Güneș Enerjisi Panelleri üreterek daha düşük maliyette daha fazla enerji üretmenizi sağlıyoruz. Endüstri 5.0 teknolojisini kullanarak üretim hattındaki insan faktörünü azaltıyoruz. İnsan gözünün göremeyeceği ortam şartlarından doğabilecek hataları %0 ‘a indirerek, hassas kalibrasyon ve kapalı ortam sayesinde güneș panelinde olușabilecek hata oranını %0.013 e kadar düșürüyoruz. Sizler ve gelecek dünya için güneș panellerimizin verimliliğini arttırıyor ve çalıșma süresini uzatıyoruz.

MULTI BUSSBAR Teknolojisi ile Daha Az Kayıp

Multi Bussbar teknolojisi ile birlikte 5BB’den 9BB’ye geçerek akım aktarma hızını %30 artırıyoruz. Böylece enerji kaybının ve ısınma problemlerinin önüne geçiyoruz. Düz ribbon tel yerine kullandığımız yuvarlak ribbon tel ile güneș paneline gelen ıșın miktarındaki yansımalarda %75’e varan artıș sağlıyoruz. Bu oran ise enerji üretiminde %1 ile %1.5’a varan bir artıș sağlıyor. Aynı zamanda gölgelenmeden kaynaklanan kayıpları da en az seviyeye indirerek toplamda %2’lik bir verim artıșına sahip oluyoruz.

Multi bussbar Teknolojisi ile Daha Az Kayıp

Half Cut ile Maksimum Verim

Half Cut yarım hücre teknolojisi normal tam hücrenin ortadan ikiye kesilmesi sonucunda birim metrekareden daha fazla güç alınma yöntemidir. Bu teknolojiyle birlikte ısınma tam hücrelere göre 2 – 3 °C daha düșüktür.

Hücre alanındaki azalma nedeni ile Sıcak Nokta (Hot Spot) riskleri azaltılmış olup sıcak nokta sıcaklığı tam hücrelere göre 10 – 20 °C daha düşüktür. Sıcaklıktan kaçırılan bu değerler ile birlikte hücrenin üretim verimliliği daha fazla arttırılır. Bununla birlikte esneme durumlarında hücresel çatlak riski azaltılır ve daha uzun ömürlü çalışma olanağı sunar.

Lazer Kesim Teknolojisi

Hücre kesim yöntemleri ikiye ayrılır. İlk kesim yöntemi olan NCD Kesim Teknolojisi, 1500°C üzerinde hücrenin kesim bölgesine ısı uygulanır ve ısı belirli bir bölgeye ulaștıktan sonra mekanik kuvvet ile hücre ikiye ayrılır. Bu yöntem ile hücrenin kenarlarında gözle görülemeyen bir çok tahribat ve çatlak meydana gelir. Güneș panelinin çalıșma esnasında bu hasarlı bölgel- er verimi düșürür ve ısınmalara yol açar. Kullandığımız özel kesim yöntemi ile panellerde gözle görülmeyen tahribatın ve çatlamanın önüne geçerek fazla ısınmanın ve verimliliği düșürücü hasarların olmușmasını engelliyoruz. Tahribatsız, termal genleșme ve büzülme ilkesine dayanan lazer kesim yöntemi kullanarak panellerimizde verimlilik artarken kullanım ömrü de bir hayli yükselmektedir.

Micro Gap Teknolojisi

Ürünlerimizde kullanılan Micro Gap teknolojisi, hücreler arasındaki mesafeyi 2 mm’den 0,5 mm’ye kadar düșürmek- tedir. Bu yöntem ile birlikte gelen ıșın miktarından daha fazla yararlanılır ve verimliliği ciddi düzeyde artar.

Uzun Ömürlü Performans Garantisi Sunuyoruz

Tüm üretim ve sevkiyat süreçlerimiz kalite kontrol mühendislerimiz tarafından hassas bir șekilde kontrol edilirken ISO, TUV ve OHSAS sertifikalarına sahip PV Modüllerimiz ile verdiğimiz hizmeti tescillendiriyoruz.

Tüm test ve kalite kontrol süreçlerinden bașarı ile geçen PV Modullerimiz değerli yatırımcılarımıza uzun yıllar boyu hizmet etmesi için tasarlanmıștır. 30 yıla kadar Lineer performans garantisini sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Uygun Maliyet, Yüksek Kalite; Fiber Mercekli ECTFE Güneș Panelleri

Fiber Mercekli ECTFE Güneș Paneli Üretimi projesi ile, güneș panellerinde kullanılan cam ve çerçeveye alternatif malzemeler geliștirerek verimliliğinin artırılması, ağırlığının azaltılması ve montaj kolaylığı sağlanması ve uygulama alanlarının genișletilmesi amaçlanmıștır. PV Güneș paneli üretim hattının dijitalleșmesi projesi ile üretimdeki fireleri ve makine durușlarını minimize ederek, üretimdeki verimliliğin maksimum seviyeye çıkarılması amaçlanmıștır.

Ürünlerimiz yurtiçi ve yurtdıșında yapılan özel projelerde kullanılmıș ve kalitesini kanıtlamıștır. Savunma sanayinde, tekne, yat tasarımında, karavanlarda özellikle tercih edilen, maliyet-etkin bir ürün olarak yer almıștır. Proje çıktısı olarak üretim hattımız akıllı sensörler ile yeniden dizayn edilip makine durușları minimize edilmiștir. Robotikleșen tasarım ile üretim fireleri azaltılmıștır. Bu sayede, üretim kalitesi artırılarak, düșük fire miktarı ile uygun maliyetli ürün üretme avantajı sağlanmıștır

HALF CUT 144 CELL 10BB

550 Watt’a kadar ön güç ve %21.28 modül verimliliği

Half Cut teknolojisiyle 550 Watt’a kadar ön güç ve %21.28 modül verimliliği sağlayan Half Cut 144 Cell 10BB düșük direnci ve iyi yansıma etkisiyle yüksek güç ve performans sergiler. Mekanik performans 5400 pa pozitif ve 2400 pa negatif arasındadır. Yüksek sıcaklık ve nem içeren ortamlarda da kullanıma uygundur. Sorunsuz bir hücre ve modül optimizasyonu ile çalıșır. Tasarımlarına bağlı olarak %25 ek güç kazancı sağlar. Micro çizik izlerini en minimal hale getirir. Tuz, asit ve amonyağa karșı oldukça dayanıklı olmakla birlikte Yangına karșı A sınıfı koruma sertifikasına sahiptir. Özel çerçeveleme tasarımı ile endüstri lideri garantilidir.

HALF CUT 144 CELL 10BB / 550 Watt Teknik Özellikler

Broşürü İndirmek İçin Tıklayınız

Daha fazla bilgi edinmek ve Güneş Enerjisi Panelleri çözümlerimizi deneyimlemek için hemen bir Mobisis Teknoloji uzmanıyla iletişime geçin.

Mobisis Teknoloji olarak, müşterilerimizin İleri Teknoloji Çözümlerine yaptıkları yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için en yeni teknolojileri yakından takip ediyor ve bu teknolojileri rekabetçi fiyatlarla sunuyoruz.