MENÜ

ÜRETİM TAKİP SİSTEMİ

Üretim yapan tüm işletmelerde, fabrikalarda sahadan bilgi toplamak; 

  • üretim planlaması
  • maliyet hesaplaması
  • personelin doğru ve verimli kullanılması
  • kaynakların doğru yönetilmesi

gibi birçok konuda işletmeye avantaj sağlamaktadır. 

RFID etiketleri ile fabrika alanında ya da üretimin herhangi bir anında bir ürün ya da personelin hangi konumda olduğu, hangi konumladan ne zaman geçtiği, ne kadar zaman aynı konumda kaldığı bilgileri toplanabilir. Bu bilgiler karar destek yazılımlarına gönderilerek yöneticilerin zamanlarını daha verimli kullanmasını sağlar.

DEMİRBAŞ TAKİP SİSTEMİ

Kamuda ve özel sektörde zamanla büyümüş ve farklı lokasyonlarda birimleri bulunan tüm işletmelerde satınalınan demirbaşlarının yönetimi, sayımı, konumları, amortisman değerleri ve bakım bilgileri gibi konular her idari yöneticinin her zaman kontrol altında tutmak isteyeceği bilgilerdir.

RFID etiketleri ile etiketlenmiş ofis demirbaşları, bilgi-işlem demirbaşları, elektronik, metal, tekstil gibi farklı malzeme tiplerinden oluşan tüm işletme demirbaşları RFID el terminali ile mobil olarak hızlı sayım yapılarak envanter kontrolü yapılabilir ya da RFID kapı geçiş noktları kurularak, demirbaşların kapıdan geçiş anında otomatik olarak algılanması sağlabilir. 

Personele verilecek RFID personel giriş kartarı ile personele zimmetlenen RFID etiketli demirbaşlar birilikte takip altına alınıp kontrol edilebilir.

PERSONEL LOKASYON TAKİP SİSTEMİ

Bu çözüm ile personelin hangi departmanda ne kadar vakit harcadığı, anlık rapor ile personel konum bilgisi ile alınabilir. 

Geçiş ya da kontrol noktalarına yerleştirilern Pasif RFID Sistemleri ile mecut personel kimlik kartları tek ya da çift frekanslı çalışarak personelin hem bina ana girişlerinde turnikelerden kısa mesafe ile  hem de kontrol noktalarında ki uzak mesafe okuyucular ile algılanarak personel hareketlerini kayıt altına alır.

RTLS - ANLIK LOKASYON TAKİP AKTİF RFID SİSTEMİ

Aktif RFID sistemi , RTLS : Real Time Location System diye isimlendirilen anlık lokasyon belirleme sistemidir.

Pasif RFID ile karşılaştırıldığında aktfi RFID etiketleri belirlenen aralıklarda okuyuculara sinyal göndererek konum bilgisi paylaşırlar. Pasif RFID de belli bir kontrol ya da geçiş noktasındaki RFID sistemi ile aktif olan etiketlere nazaran aktif RFID etiketleri içindeki pil ile sürekli sinyal yayabilirler.

Pil ömürleri 1 ile 10 yıl arasında kullanım oranına göre değişebilir. 

Personelin acil durumu bildirebileceği alarm butonu, hareket sensörü, sıcaklık sensörü, kemer sensörü gibi özellikler aktif RFID etiketlerine eklenebilir.