MENÜ

Mobisis, 2016 Akıllı Belediyecilik Zirvesi Gümüş Sponsoru

 

Akıllı Belediyecilik Zirvesi, ‘Akıllı belediye-akıllı şehir’ mottosuyla 7-8 Kasım’da İstanbul’da

Akıllı Belediyecilik Zirvesi, ‘Akıllı Belediye-Akıllı Şehir’ mottosuyla 7-8 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.
Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl ‘Akıllı Belediye-Akıllı Şehir’ mottosuyla düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi, 7-8 Kasım tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi (ABZ) şehir ve teknolojinin uyumuyla daha yaşanılabilir şehirler oluşturmayı amaçlıyor. Teknoloji dünyası ile yerel yönetimleri bir araya getirecek olan zirvedede ilk günün ana teması nesnelerin interneti, ikinci günün ana teması ise iklim değişikliği olacak.
Microsoft ve Mobisis’in gümüş sponsorluğunu üstlendiği zirvede siber güvenlik, dijital toplum, coğrafi bilgi sistemleri, akıllı trafik, sürdürülebilir şehir hayatı, akıllı şehir finansmanı, afet yönetimi, dijital belediyecilik konuları on oturumda ele alındı. Mobisis Teknoloji A.Ş. RFID İş Geliştirme Müdürü Erinç Hasan Varol, Mobisis'in belediyeler için sunduğu çözüm olan 'RFID Atık Yönetim Sistemi' adlı sunumu gerçekleştirdi. Çözüm ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=OZdtMDqQv00

 

« Tüm Haberler